Vlajky měst České republiky
Zlínský kraj - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Zlínský kraj

Zlínský kraj je jediným krajem České republiky, který se nachází pouze na moravském území. Zahrnuje území původních čtyř okresů Zlín, Kroměříž, Vsetín a Uherské Hradiště. Zlínský kraj nepatří k hospodářsky rozvinutým krajům, není zde půda vhodná pro zemědělství, průmysl je spíše stagnující a ani dopravní spoje nejsou zcela vyhovující. Obrázek krajského znaku je i součástí vlajky Zlínského kraje. Vlajka je modrozlatá a rozdělená na čtyři díly. V jedné části se nachází moravská orlice, v další pak modrá kniha s křížem, následuje obrázek zkřížených valašek s modrou radlicí a hroznem vína. Poslední pole obsahuje zlatou hvězdu s osmi hroty.

  • 1

Zlín je hlavním městem Zlínského kraje, současně je i důležitou oblastí průmyslovou, kulturní i obchodní. Má také vlastní univerzitu. Město je nerozlučně spojeno se jménem rodiny Baťových, kteří zde založili světoznámou obuvnickou firmu. Vlajka města se skládá z pěti vodorovných pruhů (tři modré a dva žluté) a obrázku umístěného ve středu vlajky. Na obrázku je žlutá hvězda s osmi cípy.

Kroměříž, město na Hané, leží na řece Moravě a je oficiálně prohlášeno nejkrásnějším historickým městem ČR. Nejvýznamnější památky, Arcibiskupský zámek a Květná a Podzámecká zahrada jsou zapsány na listině světového kulturního dědictví UNESCO. Turisty přitahují také křesťanské kostely, kaple nebo největší sbírka mincí ve střední Evropě a Arcibiskupské vinné sklepy. Hlavním komunálním symbolem je vlajka města. Ta je bílá se žlutými pruhy a červeným klínem.

Uherský Brod je jedno z nejstarších měst Zlínského kraje. Může se chlubit mnoha historickými památkami i průmyslem, především strojírenským a zbrojním, známý je i uherskobrodský pivovar. Pozadí městské vlajky je tvořeno bíločerveným zubatým polem. V bílé části se nachází obrázek bíločervené orlice ve žluté zbroji, v červeném poli leží žlutý lev.

Výčet měst (vlajek) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu svg na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: k vytisknutí, Rekos, ke stažení, Město, prapor, Vlajky českých měst, zástavy, Měst a obce České republiky a jejich komunální symboly, png, Komunální symbol, k vytištění, Města a obce ČR, použití, Městys, vlaječka, Česká republika, tapeta, Obrázky praporů měst ČR, Zlínský kraj, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky, Zlínský kraj, Městské prapory, zástavy, komunální symboly