Vlajky měst České republiky
Královéhradecký kraj - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj se nalézá v severovýchodní části ČR. Hlavním městem je historické statutární město Hradec Králové, část jeho městského znaku se nachází i na vlajce kraje. Hospodářství kraje je tvořeno průmyslem, zemědělství a také čilým cestovním ruchem. Průmyslová jsou především velká města, v povodí řeky Labe je rozvinuté zemědělství. V Královéhradeckém kraji jsou největším pohořím Krkonoše s nejvyšší horou České republiky Sněžkou a pramenem řeky Labe. Kraj může návštěvníkům nabídnout i kulturní památky nebo jedinečnou ZOO safari ve Dvoře Králové nad Labem.

Jak vypadá vlajka Královéhradeckého kraje?

Vlajka Královéhradeckého kraje vychází z krajského znaku a má čtyři části. Ve dvou polích je vyobrazen český lev, v dalších se nacházejí písmeno G a zlatá koruna českých královen.

Jičín je městem cestovního ruchu i průmyslu. Patří k nejkrásnějším městům České republiky, leží totiž ve vyhledávané oblasti Českého ráje a nabízí velké množství historických památek celé řady slohů. Za návštěvu jistě stojí jičínský zámek, kostely, synagoga a další. Vlajka města je tvořena dvěma vodorovnými pruhy bílé a modré barvy. Ve středu je umístěn obrázek znaku obce – na modrém pozadí je stříbrná městská hradba s cimbuřím a věžemi. V hradbě je brána a vytažená zlatá mříž a nad ní malé okénko. Nad hradbami se nachází vartemberský štítek.

Chlumec Nad Cidlinou má dlouhou historii a jeho obce jsou zmíněny již v Kosmově kronice. Město disponuje množstvím přírodních krás i památek, významný je zde cestovní ruch, méně pak průmysl, především potravinářský. Obdivovat lze např. kostel Sv. Trojice, zámek Karlova Koruna, chrám Svaté Voršily, klášter nebo starý vodní hrad. Vlajku města tvoří čtyři části v modré a bílé barvě. Polovinu vlajky zabírá modrý pruh, na něj navazují tři vlnité pruhy ve vodorovném směru. V modré části se nachází obrázek bílého kostela s červenou střechou a věžičkou.

Královéhradecký kraj se skládá z 5 okresů. Počet obyvatel k 1. lednu 2012 byl 553 856 osob. Sídlem a zároveň největším městem Královéhradeckého kraje je Hradec Králové. V tomto kraji se nachází nejvyšší místo České republiky (Sněžka 1603 m.n.m.).

Výčet měst (vlajek) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: prapor, Komunální symbol, obrázek, Česká republika, na web, Obec, k vytisknutí, Města a obce ČR, přehled, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky, rozměry, Městské prapory, zástavy, komunální symboly, zástavy, Obrázky praporů měst ČR, zdarma, Města České republiky, ke stažení, Seznam vlajek měst České republiky, tapeta, Město, prapory, Městys