Vlajky měst České republiky
Pardubický kraj - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Pardubický kraj

Pardubický kraj se většinou plochy rozkládá na území východních Čech, jedna z jeho částí spadá i do oblasti Moravy. Jedná se o významnou obchodní i průmyslovou oblast, ve které se silně rozvíjí i cestovní ruch. Návštěvníci tu mohou nalézt velké množství turistických, přírodních i kulturních zajímavostí. Od Orlických Hor ke Žďárským vrchům a v Povodí Labe se nachází mnoho unikátních přírodních území i turistických atrakcí, ve městech především historické a kulturní památky. Polabská nížina je významná i zemědělsky, nachází se zde nejúrodnější půda. Z průmyslových odvětví zde nalezl uplatnění především chemický a strojírenský průmysl, významná je i textilní a oděvní výroba.

  • 1

Jak vypadá vlajka Pardubického kraje?

Vlajka Pardubického kraje je červenomodrá a je rozdělena do čtyř částí. V nich se nacházejí obrázky českého lva, moravské orlice, zdi s branou a globusem a černou lyrou a polovinou těla stříbrného koně se zlatou výstrojí.

Pardubice jsou krajským městem, které leží v Polabí přímo na soutoku Labe a Chrudimky. Jedná se o desáté největší město ČR. Pardubice jsou proslulé především tradičním perníkem a také světoznámým dostihovým závodištěm. Rozvinutými průmyslovými odvětvími jsou zde strojírenství, elektrotechnický a chemický průmysl. Centrum města je památkovou rezervací, své sídlo zde má Univerzita Pardubice a Východočeské divadlo. Vlajka města je červená s obrázkem bílé poloviny koně se žlutou uzdou.

Česká Třebová je významným železničním uzlem. Střed města tvoří Staré náměstí, které bylo spolu se Starou radnicí a s dalšími historickými stavbami vyhlášeno městskou památkovou zónou. Vlajka města se skládá z tří svislých pruhů ve žluté a červené barvě. V červeném pruhu se nachází figura z městského znaku, černý kohout s židovskou hlavou a žlutými pařáty.

Výčet měst (vlajek) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu SVG na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: vlaječky, Česká republika, Pardubický kraj, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky, přehled, Městské prapory, zástavy, komunální symboly, vlaječka, Seznam vlajek měst České republiky, obrázky, Města České republiky, vlajka, Obec, obrázek, Vlajky českých měst, prapor, Město, vexilologie, Městys, png, Města a obce ČR, praporky, Měst a obce České republiky a jejich komunální symboly