Vlajky měst České republiky
Jihočeský kraj - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Jihočeský kraj

Jihočeský kraj je přímým sousedem německého Bavorska a Rakouska. Je krajem s nejnižší hustotou osídlení v ČR. Krajem protéká mnoho větších řek, z nichž nejvýznamnější je Vltava, která je zde Schwarzenberským kanálem propojena s Dunajem. Nachází se zde také mnoho rybníků, největší z nich je Rožmberk. Rybníky slouží především k chovu ryb. Na území Jihočeského kraje je také NP Šumava. Kromě přírodních zajímavostí nabízí kraj i mnoho unikátních historických památek. Hlavním městem kraje jsou České Budějovice.

Jihočeský kraj se skládá ze 7 okresů. Počet obyvatel k 1. lednu 2012 byl 636 138 osob. Sídlem a zároveň největším městem Jihočeského kraje jsou České Budějovice. Většina území leží v Čechách, malá část v okolí Dačic však historicky náleží do Moravy.

Jak vypadá vlajka Jihočeského kraje?

Vlajka jihočeského kraje má čtyři části. V červené části je umístěn český lev, v dalším dva zelené, žlutý a bílý pruh, ve třetím červenožlutá růže na bělomodrém pozadí, v poslední části bílá hradba se třemi věžemi na červeném pozadí.

Strakonice jsou původně historickým městem, které inspirovalo například pověst o dudáku Švandovi. Z památek zde zbyl například strakonický hrad s vyhlídkovou věží nebo náměstí s domy nesoucími zvláštní jména. Zajímavé je i Muzeum středního Pootaví, kde se lze seznámit s dobovými zbraněmi, sbírkou fezů, motocyklů nebo historií dudáků. Tradiční obživou obyvatel je práce v průmyslu, především textilním a strojírenském, a také v pivovarnictví. Komunálními znaky jsou pečeť, znak a vlajka města. Na vlajce jsou dvě rozdělená pole, v horním červené barvy je obrázek bílého maltézského kříže a v dolním žlutém je umístěna střela z městské pečeti.

Český Krumlov, cíl nejen zahraničních turistů

Český Krumlov je jihočeským centrem kultury a místem, do kterého směřují tisíce turistů. Toto historické místo bylo sídlem velkých českých vládnoucích rodů. Na každém kroku se zde připomínají Vítkovci, krumlovští páni, Rožmberkové, Schwarzenbergové a další. Město má i novou vlajku z roku 2001. Tato vlajka vychází z městského znaku a tvoří ji tři vodorovné pruhy v modré a bílé barvě. V prostředním pruhu je červená růže. Má žlutý semeník a zelené lístky.

Výčet měst (vlajek a praporů) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu svg na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: zástavy, Obec, k vytisknutí, Města České republiky, ikona na web, Městys, vexilologie, Česká republika, prapory, Městské prapory, zástavy, komunální symboly, vlaječka, Seznam vlajek měst České republiky, Jihočeský kraj, Obrázky praporů měst ČR, seznam, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky, Jihočeský kraj, Měst a obce České republiky a jejich komunální symboly, rozměry, Vlajky českých měst, na web, Rekos