Vlajky měst České republiky
Karlovarský kraj - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Karlovarský kraj

Karlovarský kraj nejzápadněji umístěným krajem ČR. Jeho hlavním městem jsou právě Karlovy Vary. Kraj se skládá z území tří bývalých okresů a je nejen krajem průmyslovým, ale i velmi přitažlivým pro turisty. V oblasti Karlovarska je mnoho léčivých pramenů, proto zde vznikla významná lázeňská města.

Karlovarský kraj se skládá pouze ze 3 okresů. Počet obyvatel k 1. lednu 2012 byl 303 165 osob a je tak nejméně lidnatým krajem České republiky. Sídlem a zároveň největším městem Karlovarského kraje jsou Karlovy Vary.

  • 1

Jak vypadá vlajka Karlovarského kraje?

Vlajka Karlovarského kraje vychází z krajského znaku. Ten má čtyři červeno-modré části. V červeném poli je stříbrný český lev, v modrém zlatá fontána jako symbol lázní. V dalším modrém poli se nacházejí zkřížená hornická kladívka, ve čtvrtém červeném poli je znovu český lev.

patří k nejzápadnějším městům České republiky. Patří k historicky starším městům, nezachovalo se zde však velké množství památek – ty byly zničeny při požáru nebo padly za oběť panelové výstavbě. V okolí města se nacházejí rozhledny jako např. Goethova skalka nebo vrch Háj se sportovním areálem. K pamětihodnostem patří dále muzeum, Goethova nebo Lutherova socha, kostely a radnice. Ke komunálním symbolům patří především vlajka města, která byla sjednocena až v roce 2004 z původních různých variant. Má tři bílé vlající klíny, jejichž vrcholy zasahují do poloviny modré části. U žerdi se nachází obrázky tří bílých lipanů.

Cheb, kdysi součást Sudet a dnes významné město celé chebské oblasti, se vyznačuje výborně zachovalým historickým centrem, které se stalo památkovou rezervací. Známý je i chebský hrad z 12. století. Cheb je průmyslové město, význačný je zde především strojírenský a textilní průmysl. Vlajka města je tvořená obdélníkem rozděleným na dva pruhy – bílý a červený. Uprostřed je obrázek znaku města – štít s červenou dolní polovinou, ve které se nachází stříbrná mříž, a stříbrnou horní polovinou, ve které je umístěna černá orlice.

Výčet měst (vlajek) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu svg na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: vlaječka, Město, na web, Obec, rozměry, Obrázky praporů měst ČR, vlaječky, Města a obce ČR, ke stažení, Měst a obce České republiky a jejich komunální symboly, png, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky, vexilologie, Městské prapory, zástavy, komunální symboly, prapory, Rekos, obrázek, Komunální symbol, ikona na web, Města České republiky, obrázky, Česká republika