Vlajky měst České republiky
Ústecký kraj - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Ústecký kraj

Ústecký kraj je území s méně příznivým klimatem, přesto však může nabídnout mnoho památek – hradů, zámků, památkových rezervací i přírodních krás. Zahrnuje totiž České středohoří, Krušné hory i České Švýcarsko. V pánevní oblasti jsou soustředěna průmyslová města, v nížinách se dobře daří zemědělským plodinám, v horách se nabízí nesčetné příležitosti pro náročnější turistiku.

Ústecký kraj se skládá ze 7 okresů. Počet obyvatel k 1. lednu 2012 byl 828 026 osob. Sídlem a zároveň největším městem Ústeckého kraje je Ústí Nad Labem. V Ústeckém kraji se nachází nejnižší místo České republiky - řeka Labe ústící do Německa v nadmořské výšce 113 m.n.m.

Jak vypadá vlajka Ústeckého kraje?

Vlajka ústeckého kraje je rozdělena do čtyř částí. V horní části se v červeném poli nachází obrázek českého lva, pod ním jsou dva vodorovné pruhy v modré a zelené barvě se zobrazením bílého pluhu. V druhém horním poli je modrý pruh, zelené trojvrší a zvlněný modrý pruh a tři bílé. Je zde také vyobrazena bílá věž. V posledním červeném poli se nachází bílý lev.

Děčín je městem cestovního ruchu i průmyslu. Jedná se o nejníže položené město České republiky, ležící na soutoku tří řek. Do oblasti zasahují tři pohoří – České středohoří, Labské pískovce a Děčínské stěny. Nejznámější památkou je Děčínský zámek, zajímavostí je Pastýřská stěna na protilehlé skále na druhém břehu Labe, v jejíž blízkosti se nachází i ZOO. Komunální symboly jsou znak města a vlajka města. Vlajka se skládá ze zvlněného bílého, žlutého a červeného pruhu.

Litoměřice leží na soutoku Labe s Ohří. Patří k nejstarším českým městům. Významnou osobností Litoměřic byl Karel Hynek Mácha. Turisty sem přitahuje především historické centrum, podzemí a hrad. Litoměřice jsou významným zemědělským střediskem, proslulé jsou především výrobou vína. Koná se zde každoroční výstava Zahrada Čech. Vlajka města má červený základ s bílým zubatým pruhem na dolním okraji a obrázkem českého lva. Pod ním se nachází žlutá brána s vytaženou mříží a s otevřenými vraty.

Výčet měst (vlajek) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu svg na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: wallpaper, Městské prapory, zástavy, komunální symboly, k tisku, Městys, rozměry, Město, obrázek, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky, přehled, Komunální symbol, obrázky, Měst a obce České republiky a jejich komunální symboly, Ústecký kraj, Seznam vlajek měst České republiky, na web, Města České republiky, ke stažení, Města a obce ČR, prapory, Česká republika, vlajka, Obec