Vlajky měst České republiky
Kraj Vysočina - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Kraj Vysočina

Kraj Vysočina leží uprostřed Českomoravské vrchoviny a je proslulý velkým množstvím kulturních památek i přírodními krásami. Nachází se zde Muzeum rekordů v Pelhřimově, v seznamu světového dědictví UNESCO jsou zapsány historické centrum Telče, poutní kostel Zelená Hora u Žďáru nad Sázavou a židovská čtvrť a bazilika v Třebíči. Hlavním městem kraje je Jihlava. Na Vysočině tradičně převládá zemědělská výroba, významný je zde pouze strojírenský, kovodělný, dřevozpracující, textilní a potravinářský průmysl.

Vlajka kraje Vysočina má čtyři části – dvě stříbrné, modrou a červenou. V nich jsou umístěna zobrazení moravské orlice, českého lva, červeného ježka a jeřabiny na zelené větvi.

  • 1

Jak vypadá vlajka kraje Vysočina?

Žďár Nad Sázavou leží na českomoravské hranici v centru Českomoravské vrchoviny. Původně zde převládalo zemědělství, později se v malé míře rozvinul i průmysl, především strojírenský. Žďár je proslulý řadou historických památek, k nimž patří cisterciácký klášter nebo poutní kostel sv. Jana Nepomuckého, zapsaný do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. Vlajka obce je rozdělena na červenou a žlutou část, v nich leží ve směru úhlopříček černé ostrve.

Pacov je menší město na okraji Českomoravské vrchoviny. Má zajímavé historické jádro, které bylo vyhlášeno městskou památkovou zónou. Přímo městem prochází nultý poledník středoevropského času, tedy 15. stupeň východní délky. Pacov se může pochlubit zámkem, který byl přestavěn z hradu ze 13. století. Zde se narodil významný básník Antonín Sova, který tu má i muzeum. Vlajka města je tvořena čtyřmi pruhy – modrým, červeným, bílým a žlutým. V horní části se nachází část znaku města – žluté karé se lvem a bílou věží.

Výčet měst (vlajek) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu svg na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: zdarma, Město, obrázky, Rekos, prapor, Městské prapory, zástavy, komunální symboly, ikona na web, Městys, ke stažení, Obrázky praporů měst ČR, seznam, Obec, praporky, Česká republika, Kraj Vysočina, Města a obce ČR, tapeta, Města České republiky, vlajka, Měst a obce České republiky a jejich komunální symboly, svg, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky