Vlajky měst České republiky
Jihomoravský kraj - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Jihomoravský kraj

Jihomoravský kraj je kraj s dlouhou a bohatou historií a tradicemi. Nalézají se zde jedinečné přírodní zvláštnosti jako například Moravský kras a propast Macocha, archeologické vykopávky v Dolních Věstonicích nebo Lednicko – valtický areál, který je zapsán v Seznamu světového dědictví UNESCO. Daří se zde především zemědělství, proslulé je pěstování vinné révy a produkce vína a také pěstování a zpracování okurek.

Jihomoravský kraj se skládá ze 7 okresů. Počet obyvatel k 1. lednu 2012 byl 1 166 313 osob. Sídlem a zároveň největším městem Jihomoravského kraje je Brno.

  • 1

Jak vypadá vlajka Jihomoravského kraje?

Vlajka Jihomoravského kraje je tvořena čtyřmi modročervenými částmi, v nichž jsou umístěny motivy znaku kraje – moravská orlice, žlutý vinný hrozen s listem, žlutočervená orlice a bílé a červené vodorovné pruhy.

Brno je hlavní město Jihomoravského kraje a druhé největší město České republiky a největší město Moravy. Má strategickou polohu a přímo z města se nabízí vstup do přírodních krás kraje. V Brně se nachází mnoho kulturních památek i příležitostí ke vzdělání a zábavě. K nejznámějším památkám patří hrad Špilberk, Kapucínské hrobky, bazilika Nanebevzetí Panny Marie nebo vila Tugendhat. Vlajka města je jednoduchá – je složena ze čtyř vodorovných pruhů, střídá se bílá a červená barva.

Vyškov je město ležící v centru Moravy na hranicích Hané. Nachází se zde významný zámek s rekonstruovanými zahradami, renesanční radnice, barokní kašna, morový sloup a další pozoruhodnosti. Historické centrum města je památkovou zónou a říká se mu také Moravské nebo Hanácké Versailles. Vlajka města má tři pruhy v modré a bílé barvě. V nich se nacházejí obrázky žluté berly a bílého sudaria, dále obilný klas se dvěma listy.

Výčet měst (vlajek) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu svg na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: k tisku, Města a obce ČR, vlaječky, Obec, obrázek, Městys, ke stažení, Rekos, svg, Město, praporky, Seznam vlajek měst České republiky, Jihomoravský kraj, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky, zástavy, Komunální symbol, prapory, Obrázky praporů měst ČR, wallpaper, Měst a obce České republiky a jejich komunální symboly, Jihomoravský kraj, Vlajky českých měst