Vlajky měst České republiky
Olomoucký kraj - přehled vlajek a symbolů měst České republiky

Olomoucký kraj

Olomoucký kraj se rozkládá na území Moravy a Českého Slezska. Jeho hlavním městem je Olomouc. Nachází se zde nejhlubší propast na světě, Hranická propast. V kraji je cca 400 obcí. Oblast má významný průmysl i zemědělství, bohatou železniční síť i množství dálnic. Komunálními symboly kraje jsou znak a vlajka. Vlajka Olomouckého kraje je kopií krajského znaku, přeneseného na plochu vlajky. Ta je tvořena dvěma modrými a dvěma zlatými částmi. V jedné části se nachází moravská orlice, v další slezská orlice, ve zbývajících částech jsou vlnitý modrý pruh a zlatě vyvedená písmena SPQO.

  • 1

Jak vypadá vlajka Olomouckého kraje?

Javorník je jedno ze známých měst Olomouckého kraje. Turisté zde obdivují zvláště historické centrum města. V minulých stoletích vedl Javorník průmyslovou výrobou, především v oblasti textilního průmyslu, kdy v Javorníku fungovaly mnohé manufaktury. Tento slibný rozvoj byl ukončen požárem, který zničil nejdůležitější části města, a průmyslová výroba již nebyla obnovena. Vlajka obce je složena ze dvou svislých pruhů, bílého a červeného, v nich je umístěn obrázek vztyčeného hrotu střely a šesticípé hvězdy v bílé barvě.

Štíty jsou menším městem v blízkosti Šumperka, leží v podhůří hor a jsou jedním z nejstarších měst této oblasti. Přesto, že se jedná o malé město, dochází zde k postupnému rozvoji. Upravují se jak městské domy, tak památky, a vznikají zde zajímavé moderní stavby, jako například sluneční hodiny nebo vodní kaskáda. Ve středu města se nachází památková zóna. Štíty mají velmi nízkou nezaměstnanost, velká část obyvatel pracuje ve firmě Klein Automotive. Vlajka města má modré pozadí. Na něm je umístěn znak města, zlatá hvězda s osmi cípy a s malými hvězdičkami mezi jednotlivými vrcholy.

Výčet měst (vlajek) není kompletní. Nachází se zde pouze vybraná města ke kterým se podařilo získat obrázek vlajky ve vysokém rozlišení. Pokud chcete přidat vlajku města zde neuvedeného, zašlete soubor ve vektorovém formátu SVG na kontaktní email. Jednotlivé vlajky mohou být nepřesné (například po stránce použitých odstínů barev, proporcí apod.) nebo neaktuální. Kompletní seznam vlajek českých měst naleznete v Registru komunální symbolů (REKOS).

Klíčová slova: vlaječka, Vlajky českých měst, obrázky, Město, vlaječky, Města České republiky, k tisku, Obec, vexilologie, Seznam vlajek měst České republiky, Olomoucký kraj, Komunální symbol, na web, Rekos, praporky, Měst a obce České republiky a jejich komunální symboly, použití, Města a obce ČR, vlajka, Obrázky praporů měst ČR, Olomoucký kraj, Přehled vlajek a komunálních symbolů obcí České republiky